Bursa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yıldırım Oran, 2013 yılı destekleme ödemeleriyle ilgili listenin bugünden itibaren İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri?nde askıya çıkacağını hatırlatarak, muhtemel hataların düzeltilmesi için zamanında itiraz edilmesi uyarısında bulundu.

Küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin yararlanacağı destekleme ödemeleriyle ilgili bilgilerin 10 Nisan tarihine kadar askıda kalacağını belirten Başkan Oran, geçmiş yıllarda destekleme ödemelerine ilişkin işlemlerin İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında yapılan protokol ile İlçe Tarım Müdürlükleri tarafından yapıldığını söyledi.
 
Başkan Oran, ?2013 yılında sistem değişikliğine gidildi. Yeni sistemde üyelerimizin bilgilerini güncelleştirirken bazı aksaklıklar çıkmış olabilir. Askıya çıkan belgelerin çok iyi okunmasında fayda var? dedi.
 
Üyelerden askı süresince listeleri iyice inceleyerek teşvik alıp alamadıklarını ya da kaç adet küçükbaş hayvandan destek alabileceklerini öğrenmelerini isteyen Yıldırım Oran, ?Yapılan kontrol sonucunda, hata tespit ettikleri takdirde 10 günlük askı süresi içerisinde İlçe Tarım Müdürlüklerine dilekçe ile başvurarak hatanın düzeltilmesi yönünde talepte bulunmaları gerekmektedir. Askı süresi içerisinde yapılan itirazlar İlçe Tarım Müdürlükleri tarafından değerlendirilecektir. Askı süresinde itiraz edilememesi halinde üreticiler haklarını kaybedecektir. Mağdur olmamaları için üyelerimizin dikkatli olması gerekir? diye konuştu.