İstanbul, yaklaşık 25 bin gıda sektörü profesyonelini ağırladı.

CNR Food İstanbul, CNR Ambalaj İstanbul ve Ev Dışı Tüketim Ürünleri ve Tedarikçileri buluşması, yaklaşık 25 bin sektör profesyonelini ağırladı.

Türkiye?de ilk defa gıda, paketleme, ambalaj ve ev dışı tüketim sektörlerini aynı tarihte, tek çatı altında toplayan ?CNR Food İstanbul, CNR Ambalaj İstanbul ve Ev Dışı Tüketim Ürünleri ve Tedarikçileri buluşması? yaklaşık 25 bin sektör profesyonelini ağırladı.

CNR Expo Yeşilköy?de toplam 80 bin metrekarelik alanda yapılan fuara 104 ülkeden katılım oldu. Dört gün süren fuarda düzenlenen seminerler, şovlar ve yarışmalar renkli görüntülere sahne olurken, yaklaşık bin 500 markanın yer aldığı fuara Ekonomi Bakanlığı ve İstanbul İhracatçılar Birliği?nin desteğiyle 4 milyar dolar ithalat hacmine sahip alıcı katıldı. Alım heyetleri, B2B Eşleştirme Programı ile 800?ün üzerinde iş görüşmesi yaptı. Şeker kralı olarak bilinen Raul Rojas?ın oğlu Ricardo Renzo Rojas da CNR Food İstanbul?da ağırlanan önemli isimler arasındaydı.

Hindistan?da, uluslararası markaların distribütörü olan SHS firması da fuara katıldı.Orta Doğu?da 16 bin zincir mağazası bulunan Suudi Arabistan?daki Carrefour mağazalarının tedariğini sağlayan Balsharaf Group ve Unilever, Ferrero, Ülker, Doğuş, Beypiliç gibi firmaların ürünlerinin 5 bin noktaya dağıtımını sağlayan Tajero LLC gibi dünyanın en önemli gıda alıcıları CNR Food İstanbul?a alım yapmaya geldi.