Şeffaf Mutfak Projesi, Golden City Awards 2017?de ?Yılın En İyi Sağlık Projesi? seçildi.

Çekmeköy Belediyesi?nin Sealed Air iş birimi Diversey Care ortaklığında ilçedeki gıda ve içecek işletmelerine yönelik başlattığı Şeffaf Mutfak Projesi, Golden City Awards 2017?de ?Yılın En İyi Sağlık Projesi? seçildi. Ödül töreninde konuşan Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Çetin, ?Belediyemiz, dünya standartlarında tesisler ve hizmetler sunmak için yoğun bir şekilde çalışıyor. Bu doğrultuda başlattığımız Şeffaf Mutfak Projesi?nin aldığı ödülden gurur duyuyorum? dedi.

Altın Kentler Platformu tarafından düzenlenen dünya şehircilik ödülleri Golden City Awards 2017, Conrad Hotel?de geçtiğimiz günlerde yapılan özel bir törenle sahiplerini buldu. Ödül kazanan projelerden biri de Çekmeköy ilçesindeki; gıda ve içecek üretim tesisleri, restoranlar, kafeler, catering şirketleri, okullar, şarküteriler ve kasaplar gibi tüm yeme içme mekanlarının uygun hijyen standartlarına ulaşmasını hedefleyen Şeffaf Mutfak Projesi oldu.

Ödül töreninde konuşan Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Çetin, ?Bu bölgeyi turizm vadisi yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle hafta sonları başka ilçelerden birçok konuğumuz oluyor. Onlara dünya standartlarında tesisler ve hizmet sunmak için başlattığımız projemizin gördüğü ilgiden büyük mutluluk duyuyorum? diye konuştu.

Şeffaf Mutfak Projesi, sunduğu üstün çözümlerle daha temiz ve daha sağlıklı bir gelecek için faaliyetlerini sürdüren Sealed Air?in iş birimi Diversey Care ortaklığında sürüyor. Proje çerçevesinde yapılan denetimler sayesinde, mekanların gıda güvenliği şartlarına uygun hale getirilmesi ve doğru hijyen seviyesine ulaşması hedeflenirken, müşteriler nezdinde güvenilir ve sürdürülebilir işletmeler yaratmak amaçlanıyor.
*